Sleva 15% na nosítka Tula
Akce na nosítka Tula - 13. - 28. 2. 2019

Zavřít

Seznam produktů výrobce Bamboolik

Bamboolik nabízí jedinečný plenkový systém.


Typy látkových plenTápete v typech plen? Motá se vám hlava z termínů jako AIO, AI2, SIO, kalhotkovka, kapsovka, čtverec, vícevrstvá, svrchňáky.... Máte pocit, že řeči této prapodivné sekty nemůžete nikdy porozumět a raději sáhnete po jednorázové plence? Protože ty jsou přeci všecky stejné a stejně se používají? Nebojte se, není to vůbec tak složité, jak se na první pohled zdá!


Ono se to má tak. Od každé plenky, jednorázové i látkové, chceme vlastně jen dvě věci. Aby toho co nejvíce nasála a aby potom nic nepropustila ven. Jednorázová plenka řeší savost výhradně chemií, díky které se tekutina mění v gel, a nepropustnost vrstvou igelitu.
Látkové plenky mají naproti tomu savou vrstvu z mnoha různých materiálů, nepropustnou vrstvu pak tvoří polyester s polyuretanovým zátěrem, tzv. PUL. Jedná se o materiál vodě nepropustný, přesto krásně prodyšný (jde o stejný princip, jako u nepromokavých funkčních membránových bund). A jde jen o to, jakým způsobem se tyto materiály spojí a nakombinují.


AIO (All In One) – látková plenka „vše v jednom“, nejkomfortnější z hlediska uživatelské přívětivosti. PUL i savá vrstva jsou zde spojeny dohromady, používá se stejně jednoduše jako jednorázová plenka, pere se vcelku. Výhodou je snadné použití, které je vykoupené vyšší cenou a o něco menší savostí oproti jiným typům látkových plen.


AI2 – vše ve dvou, někdy také zvaná SIO (snap in one, secvakni do jedné). Tato plenka je podobná AIO, používá se podobně snadno, ale po použití se savé jádro vycvakne a vypere jen to znečištěné, zatímco do PUL kalhotek nacvaknete čisté savé jádro a můžete je použít znovu. Výhodou AI2/SIO je stále ještě velmi snadné použití a nižší cena oproti AIO. Bamboolik má za to, že AI2 systém je ze všech nejvíce variabilní, skládáte ho dohromady vždy dle aktuální potřeby jako skládačku či lego.


Kalhotková plenka – z látky ušité savé kalhotky, přes které se oblékají ještě PUL kalhotky. Výhodou je vysoká savost, nevýhodou vyšší cena a nutnost zapínat dvoje kalhotky (plenkové a PUL) přes sebe.


Kapsovka, kapsová plena – cokoliv, co má kapsu, která se vycpat dle potřeby, čímž se reguluje savost. Kapsová plena je ve své podstatě i AIO plenka, ale Bamboolik má tento systém i u svých nočních plenek.


Vkládačka – cokoliv, co zvyšuje savost, většinou obdélník hodně savého materiálu, může se použít do většiny typů plenek. Bamboolik má typů vkládacích plen celou řadu ve svém AI2 systému, včetně např. noční vkládací pleny.


Čtverec – čtvercová plenka z dob vašeho dětství. Výhodou je velmi nízká cena, rychlé schnutí a u novorozenců dobré těsnění kolem nožiček, nevýhodou poměrně obtížná manipulace a nízká savost, která se dá zvýšit přidáním vkládaček. Ke čtvercové pleně je dobré použít snappi sponku, šikovné udělátko, které poskládanou plenku pěkně drží pohromadě. A přes to všecko oblečete PUL kalhotky.


Vícevrstvá plena – čtverec z více vrstev materiálu, bývá menší než klasický čtverec, ale díky moderním materiálům je savější a snazší na manipulaci. Je variabilní, dá se skládat do kalhotkového skladu pomocí snappi sponky nebo jen narovno. Opět je nutno celé balení pojistit PUL kalhotkami. Výhodou je nízká cena a rychlé schnutí, nevýhodou obtížnější manipulace.


 Systémy plenkových sad BamboolikZ našich ostatních článků víte, jaké jsou typy plenek i jaká plenka je pro Vás ta pravá, dostali jste tipy, jak sestavit výbavičku. Už tedy zbývá jen zorientovat se v systému sad. Je pravda, že jich Bamboolik nemá málo; to proto, že se snaží myslet na všechny a zároveň se v sestavení sad promítá několik faktorů: velikost sady co do počtu plen, typ plen, velikost miminka. S orientací vám pomůže následující vodítko:


Tříděno dle velikosti má Bamboolik tři typy sad:  • Denní testovací sady: pokryjí obvykle 5 přebalení a jak již název napovídá, jsou určeny k ozkoušení látkování během jednoho dne. Na plné látkování vám rozhodně stačit nebudou, ale na zkoušku nebo jako dárek nastávající mamince jsou skvělé. 

  • Standardní sady: na 10-12 přebalení, což je obvykle polovina plné látkové výbavy. S oblibou si je pořizují maminky, které chtějí Bamboolikovy plenky kombinovat s jinými plenkami, ať už jednorázovými, čtvercovými plenami po mamince nebo už mají dost jiných plenek poděděných od kamarádek.

  • Velké sady: jsou sestaveny jako kompletní výbavička od narození až po nočník, tzn. pokryjí 20-24 přebalení a obsahují i mnoho nezbytných doplňků jako pytle na špinavé pleny nebo přebalovací podložky.


Tříděno dle druhů plen má Bamboolik dva typy sad:


Jednodruhové (složené výhradně z AIO plen, AI2 plen nebo vícevrstvých), anebo
kombinované, u standardních a velkých sad a v MiniMimi řadě (nejčastější kombinací jsou plenky AIO a AI2 nebo AI2 a vícevrstvé).


Barevně jsou sady tříděny na barevné složení holčička, chlapeček a univerzální.


Samostatnou řadou jsou potom MiniMimi plenky, určené pro ta nejmenší miminka. Většině dětí sice Bamboolikovy jednovelikostní plenky sednou dobře už od narození, ale pro maminky dětí nedonošených, dvojčátek, dětí s velmi nízkou porodní hmotností nebo jen pro ty, kteří chtějí prvních pár měsíců života svým drobečkům dopřát maximální komfort, jsou určeny tyto maličké plenky. Existují ve dvou variantách – vše v jednom AIO a kalhotkové se svrchními kalhotkami, obojí lze také kombinovat v sadách. A pokud už si sadu MiniMimi pořídíte, můžete na ni pak navázat doplňkovou batolecí sadou tak, abyste využili opravdu všechny zakoupené kousky.


 Bamboolikovy plenkové řadyJaká plenka je pro naše miminko ta pravá? Otázka, kterou si rodiče před pořízením výbavičky kladou snad nejčastěji. My u Bamboolika si o tom myslíme asi toto: pro miminko je „ta pravá“ každá kvalitní látková plenka, je-li správně upevněna a přebalována tak často, aby kůže miminka byla co nejvíce v suchu. Pojmem „kvalitní“ přitom myslíme, že je z kvalitních materiálů a kvalitně ušitá, savá a prodyšná. Miminko ale není jediný člen „přebalovacího týmu“. Neméně důležití jsou i rodiče. A zde vstupují do hry i další otázky:


• Budeme umět plenku správně upevnit? Tak aby byla děťátku pohodlná a přitom se ven nedostalo nic, co nemá?


• Jak často chceme přebalovat?


• Kolik peněz chceme za plenky dát?


Ta otázka tedy podle nás zní: Jaká plenka je PRO NAŠI RODINU ta pravá? Jako odpověď na ni vyvinul Bamboolik 3 plenkové řady, tak aby vyhovovaly rodičům s různými potřebami.


Jenže co když se o děťátko stará víc lidí než jeden a každý z nich má na naše tři otázky různé odpovědi? I pak máme řešení. Do sad umíme jednotlivé plenky kombinovat. Takže například maminka může používat jeden typ plenky, babička nebo tatínek druhý, jednodušší.


A jaké ty tři řady vlastně jsou? 


1. AIO systém (All in one, pleny vše v jednom)


Tyto plenky jsou pro rodiče to nejpohodlnější a nejjednodušší řešení. Savé vkládací plenky jsou schované uvnitř kalhotek, v kapse, takže se plenka používá jednoduše, velmi podobně jako jednorázové plenky. Těm se také nejvíce podobá (i když je mnohem hezčí, samozřejmě :-)). Vnější vrstva kalhotek je membránového typu (PUL), což znamená, že nepropustí vlhkost ven, ale propustí vzduch dovnitř, je prodyšná. Po použití se plena pere celá, jen vkládací pleny se vytáhnou ven.


Cenou za komfort jsou vyšší pořizovací náklady a nižší odolnost plenek. Tím, že plenka se pere po každém použití celá, totiž dochází k rychlejšímu opotřebení membrány, takže pro druhé děťátko budete muset pravděpodobně dokoupit alespoň část plenek znovu. I zde má ale Bamboolik řešení: pro další děti nemusíte znovu kupovat vkládací plenky, které už máte, pořídíte si jen nové kapsy


2. AI2 systém (All in two, pleny vše ve dvou)


Tyto plenky představují nejefektivnější a nejvariabilnější přebalování. Spojují výhodu snadného používání (pokud si vše předem připravíte, i AI2 plenka se obléká prakticky stejně jako jednorázová) a ekonomickou výhodnost (protože nepotřebujete tolik nepromokavých svrchních vrstev). Základem AI2 systému jsou svrchní kalhotky z prodyšné membrány (PUL), do kterých se savé vkládací plenky upínají pomocí patentků. Díky patentkům plenka drží pohromadě a snadno se přebaluje. Přitom po použití se vkládací plenky odepnou a putují do pračky, zatímco svrchní kalhotky se vyvětrají a použijí znovu (perou se při znečištění stolicí nebo cca jednou za 2-3 týdny).


3. Vícevrstvá plena s kapsou 


Tyto plenky jsou finančně nejvýhodnějším řešením v Bamboolikově plenkovém systému. Jsou zvláště vhodné pro rodiny, které mají doma zásobu klasických čtvercových plen. Vícevrstvé pleny umožní těmto rodinám kvalitní čtvercové pleny využít, a přitom si užívat výhod moderních látkových plen: vyšší savosti, jednoduššího skládání a údržby, méně objemného balení. Ze všech tří Bamboolikových systémů jde o plenky uživatelsky nejméně komfortní, stále však splňující požadavky moderních rodičů. Navíc jde o plenky velmi univerzální, použitelné v podstatě bez váhového omezení.


Plenky všech tří řad na noc doplňují noční kalhotkové pleny vhodné od 6kg. Používají se od chvíle, kdy děťátko přestane v noci kakat a umožňují miminku nerušeně spát až 12 hodin bez přebalování a přitom v suchu.


A co velikosti?


Základní řady Bamboolikova plenkového systému jsou jednovelikostní. To znamená, že jsou určeny pro celé plenkovací období (rozsah hmotností cca 4-15 kg, u vícevrstvých prakticky bez omezení), velikosti děťátka se přizpůsobují úpravou kalhotek. K úpravě velikosti slouží čtyři řady patentek na přední části plenky a dále suché zipy, které lze zapnout i přes sebe v případě, že plenku budete v začátku potřebovat opravdu hodně zmenšit.


Pro předčasně narozená miminka, dvojčátka nebo drobnější novorozenečky je určena speciální řada MiniMimi. Ta představuje komfort látkových plen i pro ty nejmenší, od 2 kg.Co když už trénujeme na nočníček nebo zkoušíme bezplenkovou komunikační metodu?


Pak se vám budou hodit Bamboolikovy tréninkové kalhotky, které se používají při nácviku chození na nočník nebo pro BKM. Jako savá vrstva se do nich patentkami připíná krátká nebo batolecí vkládací plena ze systému AI2, takže pokud jste již používali plenky Bamboolik, přikoupíte jen jeden nebo dva kousky kalhotek.

Údržba a péče o látkové plenkyMáte stále zakořeněnou představu o tom, že látkové pleny se musí máchat, vyvařovat a žehlit a že to zabere spoustu času, který byste raději věnovali svému dítěti? Co vás nemá! U moderních látkových plen již dávno neplatí Mýty o látkových plenách, tak, jak si je můžete pamatovat z vyprávění svých maminek či babiček. Údržba látkových plen ve výsledku nezabere o moc víc času než každodenní vynášení jednorázových plen do kontejneru.


Plenky All In One (AIO), včetně MiniMimi AIO plenek, MiniMimi kalhotkové plenya Noční kalhotkové pleny, stejně jako všechny vkládací plenkyAI2 systému a Bamboolikovy vícevrstvé plenkyperte na 60° C, ideálně na program s předpírkou nebo před samotným praním zapněte máchání. Pokud jsou pleny hodně ušpiněné, sklepejte nečistoty do toalety (zde oceníte praktičnost flísových separačních plenek či Baby Ono jednorázových separačních plenek, díky kterým bude celý proces výrazně čistší), eventuálně propláchněte pod sprchou. Pleny skladujte na sucho v kýblu či nepromokavém pytli na pleny(doporučujeme k plenám kápnout pár kapek esenciálního oleje, AntiSept či TeaTree k minimalizaci zápachu). Po vyprání pleny nechte uschnout buď na sušáku či šňůře nebo je prožeňte sušičkou. Do sušičky však nedávejte AIO kalhotky, které nesmí přijít na přímý zdroj tepla (např. topení, nedávejte je ale ani na přímé sluníčko), neboť by se mohla poškodit membrána (je to stejně jako s membránovými funkčními bundami, ty také vyžadují při praní speciální péči).


 


Výhodou Bamboolikova All in Two(AI2) systémuje, že po každém použití perete jenom savá jádra, svrchní kalhotky (platí i pro MiniMimi svrchní kalhotky) stačí po použití vyvětrat (doporučujeme alespoň po jeden přebalovací interval) a můžete je použít znovu. To samozřejmě platí v případě, že nejsou zašpiněné, pokud se to stane, vyperte je hned. Svrchní kalhotkymůžete prát na 60° C s ostatními plenami, nedávejte je však do sušičky ani na přímé sluníčko či přímý zdroj tepla. Tatáž pravidla jako pro svrchní kalhotky platí i pro Tréninkové kalhotky.


 


Bamboolikovy flísové separační plenkyperete úplně stejně jako ostatní plenky a můžete je bez obav sušit v sušičce. (Ono to ale skoro není nutné. Schnou bleskurychle!)


 


Nikdy nepoužívejte při praní látkových plen a jejich příslušenství aviváž.


 


A jaký prací prášek zvolit? To už necháme na vás. Bamboolik doporučuje používat ekologické prací prostředky, nicméně kvůli plenám nemusíte svůj oblíbený prášek měnit. Jen prosím nepoužívejte mýdlo na flísové (Stay Dry) povrchy (AIO plenkya MiniMimi AIO plenky, flísové separační plenky), to by mohlo zacpat póry v látce a učinit z ní de facto voděodolný materiál (a to v případě savé plenky rozhodně nechcete).


 


Bamboolik doporučuje praní plen jednou za 2 až 3 dny. Žehlit se rozhodně nemusí.
Zobrazit

Žádné produkty neodpovídají tomuto výrobci.